گوشی خود را به حالت عمودی بچرخانید
10 7781 1399/1/23
معرفی می کنیم ! عروسک دوست داشتنی و گوگولی آنابل!

معرفی می کنیم ! عروسک دوست داشتنی و گوگولی آنابل!

بله ! درست حدس زدید ! اگر با مجموعه ی ما و اتاق فرارهای ما آشنایی داشته باشید ، باید بدونید که یکی از سناریوهای ما ، MY NAME IS SIDNEY  با الهام از فیلم آنابل ساخته شده. هرچند پیشاپیش براتون توضیح دادیم که چطور به سناریوی DEAD END  و داستان بازی P.T.  هم تا اندازه ای مرتبطه. نه خیلی زیاد البته ؛ در رادیو ، در بازی P.T.  به ۳ قفره قتل خانوادگی اشاره می شه که یکی از این ۳ مورد ، همین پرونده ی قتلیست که در سناریوی  MY NAME IS SIDNEY  اتفاق افتاده و البته ما در بازی یک ایستراگ جذاب هم داریم که دو سناریو رو بیش از پیش به هم مرتبط می کنه که خوب اینجا قرار نیست ما اسپویلش کنیم.

بگذریم برگردیم به سوژه ی اصلیمون ، فیلم آنابل. باید بهتون بگم که برعکس چیزی که تمام فیلم های ترسناک اول یا آخر فیلمشون صرفاً به شوخی و دروغ مدعی می شن که بر اساس واقعیت ساخته شدن. این فیلم آنابل کاملاً این موضوع در موردش صادقه و از روی واقعیت ساخته شده. و نه یک واقعیت جزئی ! منظورم اینه که فقط عروسک یک بنده خدایی اسمش آنابل نبوده. یا فقط از قضا اسم بازیگر زن نقش اول آنابل والیس نیست. ( حتماً از این بازیگر سریال پیکی بلایندرز رو ببینید ) نه ! این عروسک شوم ! دقیقاً به همین اسم وجود داشته و البته باید بگیم که داره ! و عیناً در قفسه ای شیشه ای که از کلیسای ترینیتی منهتن در نیویورک آمریکا  با طلسم تهیه شده محبوش شده! و مجدداً عیناً در موزه ی خانگی یک زوج نازنین که گویا هیچ سرگرمی و استعداد دیگری در زندگی جز این ژانگولربازی ها نداشتن، نگهداری می شه. این عروسک در سال ۱۹۷۰ و عیناً مطابق با فیلم از دو هم اتاقی که عروسک رو خود مدعی بودند که دزدیده اند تحویل گرفته می شه و گویا روحی که اون تو تسخیر شده متعلق به دختری به اسم آنابل هیگینز هست.

برگردیم به زوج وارن،  این زوج عاشق به نامهای ادوارد وارن ماینی و لورن ریتا وارن هردو در زمینه های فراطبیعی محقق محسوب می شدن و خیلی از مسائل شیطان شناختی رو خودشون به صورت خودآموز آموخته بودن. این زوج استثنائی امروز هردو از دنیا رفته اند ( اد در ۲۰۰۶ و لورن در ۲۰۱۹ ) و متأسفانه یا خوشبختانه ، آموخته های خودشون رو به بردارزاده ی اد و خواهرزاده ی لورن ، انتقال دادن ! می خوام بگم نگران نباشید ، هنوز کسی هست که حواسش به این عروسک و بقیه دوستایی که تو اون کلکسیون شخصی دوستان جمع آوری شدن ، رسیدگی کنه و ازشون مراقبت کنه.

گفتیم دوستای دیگه ، بله . این عروسکمون ، مثل آنچه در فیلم می بینید کنار مهره ها و اعضای دیگر شیطانی اسیر شده که به دیگر پرونده های زوج وارن مربوط می شه. زوج وارن پرونده های متعددی رو درش حضور داشتن و ایفای نقش کرده اند که باید بهتون بگم خیلی از بهترین فیلم های ترسناکی که دیدید و دنبال می کنید اصولاً به پرونده های همین دو نفر و تجربیات و دست نوشته های همین دو نفر بر می گرده. برای مثال فیلمهای احضار ۱ و ۲ که در آنها دو پرونده ی خانواده ی پرون و آمیتی ویل از مجموعه تحقیقات برجسته ی خانواده ی وارن به حساب می آیند.

پرونده های زوج وارن در خانواده ها و یا خانه های تسخیر شده یا نفرین شده زیاد هستن ، مثل خانواده ی آنفیلد پولترژئیست در لندن که باز الهام بخش در ساخت فیلم احضار ۲ بوده است و یا قتل هایی که در پرونده ها نشانی از تسخیر و جن زدگی یافت می شد، باز می شه برای نمونه به پرونده ی قتل آلن بونو ، توسط هم خانه اش، آرنی جانسون در سال ۱۹۸۱ اشاره کرد. این موارد زیاد هستن و در رابطه با هر پرونده الآن صرفاً یک سری نوشته هست که به تأیید و یا تکذیب آنچه گذشته می پردازه. اما عروسک آنابل ، در قفسه اش سر و مر و گنده حاضره ! و دیگر دوستهاش که اتفاقاً تصویری از اونها رو هم حتماً در فیلم آخر آنابل  با اسم Annabelle Comes Home می تونید ببینید. مثل جعبه ی موسیقی خانواده ی پرون ، سامورایی ، پیانویی که خود بخود نواخته می شه ، میمون اسباب بازی ، آینه ی احضار ، کتاب سگ سیاه ، بت شیطانی ، تابوت خون آشام و آجری از رهبر برلی و شاید عروسکی از آنابل ترسناکتر ، عروسک سایه ، که اگر کنارش بخوابید می تونه باعث ایست قلبی ، تفنس و حتی مرگتون بشه !

فکر کنم همین اندازه کافی باشه ، و در همین اندازه که بدونید این فیلم ها خیلی هم ساخته ی ذهن و تخیل نویسنده و فیلمساز نیست و نمی دونیم چرا و چجوری ، ولی بعضی ها واقعاً این اندازه بدشانس هستن که توی زندگیشون درگیر این مسائل شیطانی هم بشن !

اگر دوست دارید کمی فراتر از فیلم های ترسناک ، این فضاها رو از نزدیکتر و شاید ملموستر تجربه کنید حتماً اتاق فرار MY NAME IS SIDNEY  از مجموعه اتاق های فرار اسکیپ کیوب رو تجربه کنید. 

منتظرتون هستیم

 

من آنابلو عکسشم می بینم تا 3 روز خوابم نمیبره

جدیدا شنیدم که آنابل از موزه فرار کرده. نکنه اومده اینجا :) خیلی باحالی اسکیپ کیوب!!!!!!

کجاش دوست داشتنی و گوگولیه من که ببینم فرار میکنم

حتما کرونا بره با دوستامون میام امتحان میکنیم حتماا

فیلم اصلی این داستان رو میشه بگید؟؟

به نظرم به شانس ربط نداره، بعضیا سرنوشتشون اینجوریه. به هر حال جالب بود.

من خیلی از آنابل میترسم و به احتمال زیاد تو خونه ماست و به من کیر داده تنها که میشم به یکی مومو میکشه خون میریزه زمین😖😖😖 میترسم البته ممکنه تخیل خودم باشه

عالی

اصلا من دیگه مردم برای این سناریو دوست دارم هرچه زودتدر اینو بازی کنم

من عاشق فیلم آنابلم و بازیاتون هیجان انگیزن

مطالب مرتبط

بازی Hidden Agenda

بازی Hidden Agenda

بازی‌های کامپیوتری با جلوه‌های خفن و هیجان‌انگیزشون، شخصیت‌پردازی‌های فوق‌العاده و داستان‌های تراژیک و تلخ و شیرین، هرروز طرفدارهای بیشتری رو جذب خودشون می‌کنن. رقابت بین بازی‌های ویدیویی خیلی خیلی زیاد شده و درنتیجه شرکت‌های سازنده مدام دارن خلاقیتشون رو بیشتر و بیشتر می‌کنن تا محبوبیت بیشتری به دست بیارن...

ادامه
معرفی سریال محبوب Lie to Me

معرفی سریال محبوب Lie to Me

این سریال تقریبا ده سال پیش ساخته شد و خیلیا رو میخکوب خودش کرد. اسم سریال واقعا آدم رو تحریک میکنه... به من دروغ بگو! این سریال از سال 2009 تا 2011 و طی سه فصل پخش شد...

ادامه
پیشگویی وجود ویروسی همه گیر در دور دوم انتخابات آمریکا در لوس سانتوس

پیشگویی وجود ویروسی همه گیر در دور دوم انتخابات آمریکا در لوس سانتوس

کسایی که تا امروز پیش ما سناریوی لوس سانتوس رو تجربه کردن می دونن که این سناریو در رابطه با یک عملیات تروریستی توسط داعش در دور دوم انتخابات آمریکا و ترامپه و شرکت کننده ها می بایست پیش از هر چیز روز و محل وقوع سانحه رو تشخیص بدن و در مرحله ی بعد جلوی عملیات رو بگیرن. پس لازمه ی طراحی بازی این بوده که حال و هوای سال ۲۰۲۰ در آمریکا و باقی نقاط جهان تا اندازه ای پیش بینی بشه و در تار و پود داستان بازی قرار بگیره. اما در بعضی موارد این پیش بینی ها به طرز عجیبی به واقعیت نزدیکه!

ادامه